Piotr Kalemba 09.XII
13 medali - Nowy Tomyśl
Najlepsi Zawodnicy 18.XI
Zobacz wszystkie sukcesy

Nasza 5-osobowa kadra przywiozła 8 medali z Mistrzostw Karate w Grodzisku Wlkp. 23-10-2011

8 medali na Mistrzostwach Karate w Grodzisku Wielkopolskim!

sempai MATEUSZ GOLOMB drugi rok z rzędu wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw!

Image
Na zdjęciu od lewej: sempai: Oliver Siekierka, Wojciech Pryjda, Mateusz Golomb, Iwona Kielian, sensei: Krzysztof Szeffner, Paweł Papoń

Stało się już tradycją, że co roku nasi zawodnicy startują w Grodzisku Wielkopolskim. Nie inaczej było i tym razem, 22 października 5-osobowa kadra Akademii walczyła na grodziskich matach. Karatecy zdobyli łącznie 5 złotych i 3 srebrne medale! Mateusz Golomb po raz drugi z rzędu został najlepszym zawodnikiem! W nagrodę otrzymał od Akademii 50% zniżki na przyszłoroczny Obóz Letni. Gratulujemy i zachęcamy do przeczytania Imagecałego artykułu.

ImageZobacz 27 zdjęć w GALERII

W sobotni ranek, po niespełna 4-godzinnej podróży nasi zawodnicy z trenerem dojechali na halę sportową w Grodzisku Wielkopolskim. Osoby startujące w kumite (walki) udały się na badania, pozostali do szatni na drzemkę. Następnie odbyło się zebranie kierowników ośrodków i narada sędziowska. Sensei Paweł Papoń, który tym razem nie mógł sędziować (startował w kata) przekazał pozostały zawodnikom pierwsze wskazówki. Chwilę przed południem odbyło się oficjalne otwarcie Mistrzostw.

Jako pierwsze odbyły się wszystkie kategorie kata, zarówno tury eliminacyjne, jak i finałowe. Nasi juniorzy wykonywali kata pinian sono san. Po pierwszym etapie zdecydowanie najlepiej poszło sempai Oliverowi Siekierce, który niemal bezbłędnie zaprezentował swój układ. 2. miejsce zajmował sempai Mateusz Golomb, natomiast piąty był sempai Wojciech Pryjda. Taki układ zachował się także po finale. Oliver wygrał zawody, Mateusz cieszył się z drugiego miejsca, a Wojtek piąty. Warto nadmienić, że Oliver był także faworytem do zwycięstwa w swojej kategorii kumite, niestety nie posiadał aktualnych badań uprawniających do startu w tej konkurencji...

W kata seniorów startowali: sempai Iwona Kielian i sensei Paweł Papoń, którego pozostali zawodnicy namówili do startu. Jako pierwszy na matę w eliminacjach wyszedł Paweł. Po wykonaniu kata tsukino zajmował pierwsze miejsce. Następnie Iwona zaprezentowała to samo kata. Po chwili okazało się, że w kata seniorek jest tylko sempai Iwona, sędzia główny i organizator postanowili połączyć kategorię kata seniorów i seniorek. Weryfikacja sprawiła, że Iwona zajmowała pierwsze miejsce po eliminacjacj, ponieważ otrzymała wyższe noty od sensei Pawła. W finale sempai Iwona wykonała kata sushiho a sensei Paweł Kanku. Lepsza prezentacja Iwony pozwoliła jej na wygranie Mistrzostw! Sensei Paweł zajął w tej kategorii 2. miejsce.

W kategorii walki reżyserowanych wystartowali Golomb Mateusz i Wojciech Pryjda. Mimo, że na matę wyszli jako pierwsi, zdołali przekonać do siebie wszystkich sędziów, co pozwoliło im pozostawić rywali w tyle. Chłopcy zajęli pierwsze miejsce!

W związku z tym, że nie było walk mężczyzn i kobiet, do kumite przystąpili jedynie nasi juniorzy. Sempai Wojtek po zaciętej walce uległ swojemu rywalowi, który wygrał przed czasem stosując dobre kopnięcia na głowę (mawashi geri jodan). Sempai Mateusz walczył z dużo cięższym zawonikiem od siebie. W pierwszej, 2-minutowej rundzie wyraźnie przegrywał. Wszystko wskazywało na zwycięstwo kolegi na punkty. Sędziowie jednak orzekli remis. W trakcie minutowej dogrywki, Mateusz zakończył walkę przed czasem! Dwa razy trafił rywala w głowę, stosując fenomenalne mawashi geri jodan!

Łącznie zawodnicy zdołali wywalczyć 8 medali! Przywieźli 5 złotych i trzy srebrne krążki. Serdecznie gratulujemy i czekamy na Mistrzostwa Dolnego Śląska w przyszłym roku, Mistrzostwa Polski i Europy...