_______
Tekst alternatywny
OBÓZ LETNI ŁEBA 2019
IX. Puchar Solny 11.V.
Tekst alternatywny
3 medale - Żory
6 medali - Starachowice
8 medali - Malanów
5 medali - Wołów
16 medali - Nysa
Zobacz wszystkie sukcesy
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny


Udane Mistrzostwa Karate w Grodzisku Wielkopolskim, 13-11-2010
Udane Mistrzostwa Karate w Grodzisku Wielkopolskim, 13-11-2010

Ogromny sukces naszych karateków w Grodzisku Wlkp.

MATEUSZ GOLOMB najlepszym zawodnikiem Mistrzostw

Image
Na zdjęciu od prawej: sensei Paweł Papoń, sensei Krzysztof Szeffner, sempai Maciej Kołtun
W sobotę, 13 listopada 2010 na hali sportowej w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XI Otwarty Turniej Karate Kyokushin Powiatu Grodziskiego. Nasi karatecy wywalczyli 6 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych medali co pozwoliło odnieść drużynie ogromny sukces! Nasz klub zajął I m. drużynowo w kata i III m. w kumite! Ponadto Mateusz Golomb został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw!

Wszystko załęczo się tak:


Sobota, godz.: 355 rano, pod halę sportową w Tarnowie Opolskim podjeżdża autokar biura podróży OPAWY. Za kierownicą siedzi, mający rewelacyjne poczucie humoru, Damian Harasimczuk. Zabieramy pierwszych karateków i jedziemy po resztę ekipy do Zdzieszowic. Punktualnie o 430 meldujemy się pod kwiaciarnią Julia, gdzie czeka na nas kilkadziesiąt osób na czele z Maciejem Kołtunem. Po chwili wszyscy zapoznali się z regulaminem wycieczki. Teraz mogliśmy spokojnie wyruszyć do Grodziska Wielkopolskiego. Podróż trwała równe 4 godziny.

Image


W Grodzisku przywitał nas sensei Krzysiu Szeffner - organizator mistrzostw. Nasz klub otrzymał osobną szatnię, gdzie wszyscy mogli zostawić swoje rzeczy... Następnie cała grupa, która liczyła 39 osób, zawędrowała na halę. Po krótkim oczekiwaniu karatecy, którzy walczyli udali się na badania do lekarza sportowego a sensei Paweł Papoń na naradę sędziowską. Parę minut po godzinie 11 nastąpiło otwarcie mistrzostw. Naszą kadrę wyprowadzili najmłodsi karatecy - Julka Gnoiński (6lat) i Kacperek Harasimczuk (7 lat).

Image


Na początek eliminacje i finały kata. W tej konkurencji startowało 23 karateków z naszego klubu. Pierwszą na macie zobaczyliśmy Julkę Gnoiński, która wykonała taikyoku sono ichi. Po kilku tygodniach indywidualnych treningów z sempai Iwoną Kielian, Julia była dobrze przygotowana do startu. Niestety sędziowie postanowili oceniać najmłodszych na równi z juniorami. Przed wyjazdem do domu Julia otrzymała od naszych trenerów nagrodę specjalną - puchar dla najmłodszej uczestniczki całych mistrzostw!

Następnie na macie prezentowali się Szymon Zawada, Szymon Bednarek, Dawid Połeć, Kacper Zaremba, Victoria Łukaszyńska, która wystartowała mimo kontuzji, Szymon Perechubka, Wojciech Pryjda, Marcin Kalinowski, Kacper Harasimczuk i Patryk Garwol. Niestety, mimo dobrego startu, nie zdołali oni dostać się do tury finałowej... O sporym pechu mogą mówić: Zuza Moryń i Karolina Bryk, które po I turze były trzecie, natomiast ostatecznie zajęły 4. miejsca. Miło zaskoczyła nas Agnieszka Jasińska, która przed finałem zajmowała 8. miejsce. Dobra postawa pozwoliła jej zająć miejsce tuż za podium. W grupie 10-11 lat najlepiej pokazał się Sebastian Seniszyn, który w grupie 42 karateków zajął 7. miejsce! Maciej Babkin był 8.


Mateusz Golomb
To był dzień Mateusza! 2 złote i 1 srebrny medal pozwoliły uzyskać tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw! W nagrodę Mateusz pojedzie w przyszłym roku na obóz letni za połowę ceny! W kata był bezkonkurencyjny, w walkach reżyserowanych, wspólnie z Wojciechem, nie dali szan rywalom. Ich walka była długo oklaskiwana przez publiczność. W kumite pierwszą walkę wygrał zdecydowanie (kopnięcie na głowę). W kolejnym pojedynku wszystko było dobrze - Mateusz trafił rywala w głowę i wygrywał, niestety w ostatniej sekundzie dostał w głowę i przegrał walkę. Ostatecznie zajął 2. miejsce.

Image
Na zdjęciu trenerzy z Mateuszem i jego mamą - Lilią


Wojciech Pryjda
W pierwszym pojedynku przegrał przez kopnięcie w głowę, w drugim wygrał na punkty z Kacprem Moryniem i zajął 2. miejsce. W walkach reżyserowanych wspólnie z Mateuszem pokazał klasę.

Jacek Wasiak
Zaskoczył nas wszystkich. W dniu zawodów był nastawiony na wygraną i udało się. Bronił 1. pozycji od samego początku, nie dał szans na wygraną nikomu. Nasi trenerzy nie spodziewali się tak dużego sukcesu Jacka. Gratulujemy.

Kacper Moryń

W kata po pierwszej turze, ostatecznie zajął 3. miejsce. W walkach Kacper prezentował duży spokój i rozwagę, każda technika była przemyślana co pozwoliło mu stanąć na najniższym stopniu podium.

Karolina Bryk

Po 4. miejscu w kata była bardzo zdeterminowana, by pokazać co potrafi. Niestety to nie był dzień Karoliny, która podczas treningów pracowała najciężej spośród 25-osobowej kadry. Karolina w pierwszej walce nie zdołała upilnować głowy i przegrała właśnie przez trafienie na tą strefę. Mimo to Karolina bez problemu otrzyma zgodę na przystąpienie do egzaminu na wyższy stopień jeszcze w tym roku.

Tomasz Sordoń

O tym, że będzie stratował w kata dowiedział się w dniu zawodów, nie był więc wogóle przygotowany do tej konkurencji. Jednak dobre słowa i pomoc sempai Patrycji Sordoń, która nas odwiedziła, pozwoliły Tomkowi wygrać! W kumite było już trochę gorzej. Tomasz nie wywalczył tutaj medalu ale walczył do ostatnich sekund każdej walki.

Magdalena Wiśniewska
Madzia "nie trafiła" z formą. Podczas treningów było widać, że to nie jej czas... Zdecydowanie lepiej zdołała się przygotować do Mistrzostw Polski, które odbyły się w tym roku w Radzyminie. Mimo to Madzia zdołała wywalczyć 3. miejsce w kumite juniorek młodszych. Serdecznie gratulujemy

Iwona Kielian
Seniorka, walcząca z seniorką i zdyskwalifikowana za "zbyt mocne" mae-geri. W kata bezkonkurencyjna! Finałowym Kanku-dai powaliła wszystkich na kolana i zdecydowanie zajęła 1. miejsce.

Anna Żelazna

Anulka w kata po I turze wygrywała, natomiast w finale zajęła 2. miejsce. W kumite nie udało jej się zdobyć medalu.

Michał Szuster

Nie startował w kata. W walkach pokazał dużą determinację i ostatecznie zajął 3. miejsce.
Możemy spokojnie powiedzieć, że wybór biura podróży OPAWY z Głuchołaz okazał się strzałem w dziesiątkę. Pan Damian, który był naszym kierowcą w drodze powrotnej zaserwował wszystkim karaoke! Zabawa była przednia, oczywiście sam też śpiewał. Pomagał mu pilot - Robert. Do dyspozycji rodziców był barek zaopatrzony w kawę i herbatę. Dziękujemu Lilce, Marysi i Pani Ani, które zafundowały wszystkim niezliczone ilości pizzy. Droga powrotna mijała w niezwykle miłej atmosferze! Zatrzymaliśmy się w MC Donaldzie, gdzie uzupełnialiśmy kalorie :) Podziękowania należą się wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do zawodów.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

ImageTylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.
Komentarze (3)
1. 20-01-2013 10:29
Jestem kacper psełdonim kasiątko byłem na zawodach było super
IP: 188.146.196.180
Gość
kasiątko
2. 22-11-2010 20:47
BYLO EXTRA :zzz
IP: 91.146.200.10
Gość
GRUBY
3. 15-11-2010 21:55
Było super, super, super dziekujemy. Oczywiście za duże zaangażowanie sensei Pawła i Macieja uczestnicy medalowi, kierowca zawodowy , pilot odlotowy ... duża buźka :) :) :)
IP: 188.147.117.80
Gość
< Poprzedni   Następny >


regulamin serwisu | linki | pliki do pobrania | dzieci w karate
www.ASW24.pl '1994-2019'
© copyright by pablo